Geoblog.pl    JustOla    Podróże    Nowa Zelandia, Australia i inne takie :)    Chwila w Darwin

Chwila w Darwin

Australia
Australia, Darwin

Dzisiaj w ciagu ok. 2 godzin pokonujemy ponad 1500 km.
Jak? A w prosty sposob - wykorzystujac lokalne linie lotnicze Jetstar :) Widoki niesamowite!!! Najpierw rafa koralowa z lotu ptaka, a potem ogromne, piaszczyste przestrzenie. Wszystko jak z widokowek. Niestety aparatow nie mamy przy sobie, a dostep do nich blokuje nam bardzo duzy, groznie wygladajacy pan :) Wiec wolimy nie przeszkadzac mu w czasie lotu :)

Z lotniska bierzemy autobus do centrum Darwin za 11$/os. Upal niemilosierny, o wiele wiekszy anizeli w Cairns. A to dopiero poczatek pory suchej. Chwilke zajmuje nam znalezienie hostelu, ale udaje sie, oczywiscie :) Jemy pyszna kolacje zrobiona przez Ole (jedyna kucharka w ekipie:)), troszke pracujemy nad blogiem i socjalizujemy sie przy piwku :)

Glownym punktem programu w Terytorium Polnocnym bedzie wizyta w Parku Narodowym Kakadu i zakonczenie misji "uwolnic Papagaja". Przygotowujemy sie wiec do wypadu jak zwykle na ostatnia chwile, ale oczywiscie z powodzeniem i urokiem wlasciwym tylko dla nas :) Przy wieczornym piwku w ogrodku poznajemy przemila Norwezke, ktora postanawia zobaczyc Kakadu razem z nami! Co trzy glowy to nie dwie ;) I koszty paliwa mniejsze :))) Kakadu czeka!

aga
aga - 2009-06-10 20:26
co za postępy w blogu:)! a Singapur tuż tuż..

geminus
geminus - 2009-06-10 20:35
W Polsce akurat aresztowali "papagajow" pana Rywina. Nawet nie wiesz jakby chcieli zebyscie ich uwolnili. Fajny blog. Gratuluje i trzymam kciuki. Pozdrawiam.

mama Gabi
mama Gabi - 2009-06-11 19:12
Cudne kamyki.Ciekawe jakby wyglądały w naszym oczku.Może byś przywiozła z jeden.

JustOla
Ola i Justyna Maraś-Bassa