Geoblog.pl    JustOla    Podróże    Nowa Zelandia, Australia i inne takie :)    Wybrzeze Cooloola czyli Fraser Island tuz tuz!!!

Wybrzeze Cooloola czyli Fraser Island tuz tuz!!!

Australia
Australia, Hervey Bay

Do Hervey Bay docieramy stopem i jestesmy na miejscu wczesnym popoludniem. Spotykamy sie tu z Cameronem, Hostem z CouchSUrfingu, ktory wprawdzie nie moze nas u siebie goscic, ale w zamian obiecuje sie nami zajac :) I swietnie mu to wychodzi - trzeba przyznac :) Obwozi on nas po okolicy swoim Jeepem i pomaga dopiac wyprawe na Fraser na ostatni guzik.

Wszedzie w Australii roi sie od ofert zorganizwanych safari po wyspie Fraser... Nie da sie na nia wjechac niczym innym niz pojazdem z napedem na 4 kola. Trzeba tez miec pozwolenia na kamping na wyspie i zarezerwowane miejsca na promie.

Od kilku dni bola nas juz glowy od myslenia jak zobaczyc ta niesamowita wyspe bez pakowania sie w zorganizowane wycieczki... Mozna tu bowiem zaplacic ok 300 dolcow i zostac przydzielonym do osmio badz dziesiecio osobowej grupy, ktora dostaje Jeepa na 3 dni i dawaj - przygoda... Na sama mysl jednak o wyladawaniu w Jeepie z panienkami w bikini i chlopcami starajacymi sie im zaimponowac nowo nabyta zdolnoscia napedu na 4 kola ;) nie robi sie nam za dobrze... Problem w tym, ze wszedzie slyszymy ze inaczej to sie raczej nie da :(

Na cale szczescie lokalny Cameron, mowi nam ze bzdura... Mozemy zobaczyc wyspe po swojemu! W koncu swoj chlop - myslimy! ;) Decydujemy sie wjechac na wyspe najtanszym z promow (35$ od osoby - powrotny), spac w namiocie i 3 dni wloczyc sie szlakami po lesie deszczowym :) Hurra!

Cam pomaga nam zorganizwac permity na kamping na wyspie (4.95$ od osoby za dzien) plus obiecuje podwiezc nas na przystan do River Heads i nas z niej za 3 dni odebrac... :) Nie ma tam zadnego srodka lokomocji publicznej wiec Ave Cameron! Zostawiamy takze u niego kilka reklamowek z rzeczami, ktorych nie bedziemy na Fraser potrzebowac. Uf... Kupujemy tez zapasy zywnosci i wody na 3 dni, bo na wyspie nie bedzie gdzie...

Zatrzymujemy sie na polu namiotowym - wiadomo - tuz przy plazy (tym razem dominujacymi zwierzetami pola sa oblesne nietoperze :)

Jutro o szostej rano Cameron przyjedzie tu po nas, coby podwiezc nas i plecaki na prom :) Radosc!

babcia Jasia (moherek 77):)
babcia Jasia (moherek 77):) - 2009-05-20 18:10
Cześć wnuczusiu!
Bardzo mi się przykrzy bez ciebie ( i bez tego ciągle zamkniętego pokoju):)
Chciałabym być z tobą, ale to tylko nierealne marzenie.
Pozdrawiam i całuję mocno.
Pozdrowienia dla Oli.

mama Gabi
mama Gabi - 2009-05-20 18:13
Justyna, jak by cię nie było jeszcze jakieś pół roku
to komenatrze dodawałby jeszcze Bari:)

JustOla
JustOla - 2009-05-21 11:09
To zostaje. Warto czekac na takie komentarze. Zobaczymy co Bari napisze :) Dzieki kochany moherku 77 !!!

mamasita
mamasita - 2009-05-21 23:15
dzieki za paczke super sprawa jak sie dostaje cos z australii , nie tylko ta czerwona inne tez super jak sie tak bardzo teskni to widok twojego charakteru pisma tez cieszy . nie mam slow jestescie wielkie

padre
padre - 2009-05-21 23:20
moja koszulka tez super dzieki wielkie kocham cie skarbie

Włodek
Włodek - 2009-05-23 09:24
Dziękujemy za koszulki.(Mama jest laską tęższą i prosi o ciut większą przy ewentualnych zakupach).
Dziewczynki czyżby aparaty Wam się zepsuły.
Justynka czytaj pocztę.Pozdrowiamy Was wszyscy

aga
aga - 2009-05-23 19:53
gdzie kolejne relacje??...
coś się opuszczacie moje drogie panie żółta kartka!

marta
marta - 2009-05-31 01:10
tak wyglada raj???

Włodek
Włodek - 2009-05-31 10:57
Piękne widoki.Już są na pulpitach komputerów.

JustOla
Ola i Justyna Maraś-Bassa