Geoblog.pl    JustOla    Podróże    Nowa Zelandia, Australia i inne takie :)    Pozytywnie bardzo

Pozytywnie bardzo

Japonia
Japonia, Kawagoe

Oj, wspanialy dzien nastal!

Nasz bardzo pracowity, cudny host mial dzisiaj dzien wolny od pracy. Postanowilysmy to troszke wykorzystac i zaproponowalysmy wspolny wypad do Kawagoe - miasteczka tuz obok, ktore zreszta Yuji wczesniej juz rekomendowal nam zaobaczyc.

Szczesliwie dla nas (mamy nadzieje, ze i dla Yujiego) przyjal nasze zaproszenie:) Okazalo sie, ze droga na stacje metra moze byc bogata w doswiadczenia. Nasz gospodarz pokazal nam okolice, w ktorej mieszkamy w zupelnie innej perspektywie. Nawet nie zdawalysmy sobie sprawy jak japonskie miasto moze byc zroznicowane:) Jak dotad bylo nam dane poznac tylko wspolczesne Wakoshi. Dzis zobaczylysmy inne oblicze miasta. Yuji spacerowal z nami po malych, waskich uliczkach, przeciskalismy sie przez japonskie podworka, obszczekiwane przez japonskie psy (na Yujiego jakos nie szczekaly - nie wiem, po oczach poznaly kto swoj czy co:)). Niska zabudowa, drewniane domki, suszace sie pranie na zewnatrz (prawie Strzemieszyce Wielkie:)).

Dotarlismy takze do lokalnego, japonskiego skansenu, Ha. Duzy budynek, zamieszkaly kiedys przez zamozna japonska rodzine. Mialysmy okazje pozagladac we wszystkie katy. Naprawde mieszkano robilo wrazenie. Kilka izb, wlasciwie salonow, z matami na podlogach. Byla tu kuchnia z paleniskiem (caly czas uzywanym przez body gardow tego obiektu, gdzie gotowali sobie chyba herbatke czy cus), naczynia i inne przedmioty wykorzystywane w kuchni. Kilkadziesiat minut spedzilismy tez w salonie, siedzac przy stole na matach okryci cieplutkimi kocami. Bylo tez pomieszczenie z roznymi porcelanowymi figurkami przedstawiajacymi m.in. japonskich wojownikow i gejsze. Na magie tego miejsca wplynal tez znaczaco dym wydobywajacy sie z paleniska body gardow :) Jak sie przekonalysmy dym ten odbil swe pietno rowniez w naszych glowach i na naszym pozniejszym samopoczuciu :) Pozytywnie odbil!

Te wszystkie cuda byly tak blisko, ale gdyby nie nasz host prawdopodobnie nigdy nie dowiedzialybysmy sie o ich istnieniu. Docenilysmy dzisiaj jeszcze bardziej takie organizacje jak Couch Surfing czy Hospitality Club.

Ale to byl dopiero poczatek naszej dzisiejszej wycieczki. Kawagoe - wywarlo na nas rownie pozytywne wrazenie.

Wysiadlwszy z metra przez kilka minut szlismy ruchliwa ulica, z mnostwem sklepow po obu jej stronach. Zaczelysmy sie juz glosno zastanawiac: ,,co do licha, gdzie jest to male, urokliwe miasteczko, o ktorym mowil Yuji, przeciez to miejsce prawie niczym sie nie rozni od centrum Tokio``. Ale nie tracilysmy wiary w nasza gosposie:) I dobrze!!! Bo nagle skrecajac z jednej ulicy na druga znalezlismy sie w innym swiecie.
Niska, bardzo stara zabudowa, mnostwo malych, klimatycznych, kawiarenek i restauracyjek. Jest tu znacznie ciszej i przyjemniej. Troszke taki Kazimierz nad Wisla:) Spacerujemy uliczkami, docieramy tez do malego ogrodu z piekna swiatynia.

Po drodze dolaczaja do nas dwaj japonscy chlopcy. Wypatrzyli nas w jakims sklepie i obrali za cel.

Juz tlumaczymy.

Chlopaki szukali kogos kto posluguje sie jezykiem japonskim i angielskim, do pomocy w napisaniu wniosku o wize do Tajlandii, Yuji spacerujac z dwiema ,,westkami`` zapowiadal sie wiec obiecujaco :). Bystre chlopaki (i bardzooo mile) nie pomylili sie.
Okazalo sie, ze planuja oni 6-cio miesieczna podroz do Tajlandii, Kambodzy, Indii i Nepalu. Wymienilismy sie wiec mailami, bo ktoz to wie, byc moze spotkamy sie gdzies po drodze, np. w Tajlandii.

Spacerujac juz do wieczora 5-osobowa ekipa, wstepujemy jeszcze na kawke do przytulnej kawiarenki.

Fantastyczna kawa, fantastyczna kawiarenka, fantastyczne towarzystwo, fantastyczny dzien!!!

Wracajac do domu (juz w trojke), zagladamy jeszcze do supermarketu. Yuji dzis dla nas gotuje kolacje.

Czego chciec wiecej...

A wiemy... ladnej pogody, duzo slonca, bo jutro prawdopodobnie Fuji.

Aga
Aga - 2009-03-09 18:44
jedzonko wygląda pysznie:)

JustOla
JustOla - 2009-03-09 18:50
oj i takie bylo, Yuji sie dla nas postaral :)

karol
karol - 2009-03-09 19:00
piekny buli:) widze, ze zdjecia robicie jak prawdziwi przyslowiowi ajponscy turysci;) oby tak dalej. fantastyczne sa!

marta
marta - 2009-03-09 23:18
a ja sie zastanawiam ktore na tej fotce to buty morasa:) pozdrawiam goraco

kch
kch - 2009-03-10 07:47
Chiciałam się z Wami połączyć i wybrałam się do sushi baru...
Zupa miała zapach nie wymienianej od trzech miesięcy wody z akwarium a co do samego sushi i maków to...spróbowałam jeden kawałek a resztę Pani zapakowała mi dla Bogusia :D
Winko za to było pyszne, hehe

rafkas
rafkas - 2009-03-10 18:18
Justyna - zamawiam te niebieskie trampki rozmiar 43, pozdrawiam Rafał.

Mały
Mały - 2009-03-11 20:15
witam mile panie.wszystkiego dobrego w dalekiej podrozy.pozazdroscic pieknych widokow (tzn.pieknego bulika oczywiscie)od dzisiaj sledze was codziennie.serdecznie pozdrawiamy Aga i Mały
ps.Justa krzywo mi sciane wyszlifowalas.czekam na poprawke:)

JustOla
Ola i Justyna Maraś-Bassa